Časosběrné kamery

Jakou kameru pro časosběrné snímání? Kvalitní digitální kamera je předpokladem pro pořízení slušného časosběrného videa. V dnešní době už se nejedná o nikterak drahé přístroje a vlastní časosběr si tak může natočit prakticky každý z vás.

Timelapse video lze samozřejmě natočit i s klasickou kamerou či digitálním fotoaparátem s možnostní nahrávání videí (což dnes zvládá každý), ale museli bychom pak video ještě upravovat, zrychlovat nebo sestříhávat, a to vyžaduje drahé programy a zbytečnou práci navíc.


Jakou časosběrnou kameru vybrat?

Při procházení sortimentu většiny internetových obchodů narazíte nejčastěji na amerického výrobce Brinno, který se na časosběrné kamery specializuje a v jeho nabídce tak naleznete širokou škálu produktů.

Časosběrný fotoaparát Brinno TLC100

Jednou z nejlevnějších, ale zároveň kvalitních a velice oblíbených kamer je model Brinno TLC100, který lze sehnat za cenu kolem 3 tisíc korun. Přístroj disponuje HD snímačem, tisícové sekvence fotografií automaticky převádí na video a díky čtyřem tužkových bateriím vydrží fotit i několik měsíců.

Kamera splňuje normu krytí IPX4, která zaručuje odolnou proti stříkající vodě ve všech úhlech, je tedy vhodná i pro outdoor použití.

Kde koupit kameru Brinno TLC100? (Zboží.cz)

Časosběrná kamera Brinno BCC10O

Model BCC100 je prezentovaný jako časosběrná kamera "na stavbu". Dodává se s voděodolným pouzdrem, nevadí jí tedy vlhkost ani bláto. Funguje podobně jako výše uvedený výrobek. Při intervalu snímkování 30 minut vydrží pracovat až 3 měsíce (napájení řešeno opět pomocí 4ks AA baterií).

Díky displeji si můžete video ihned přehrát. Kamera disponuje světelností objektivu f/1,2 a úhlem záběru 140°. Cena modelu BBC100 začíná na 5000 Kč.

Kde koupit kameru Brinno BBC100? (Zboží.cz)

Pro pokročilé: Brinno TLC200 PRO

Pokročilá časosběrná kamera TLC200 PRO je určena pro náročnější využití. Disponuje skleněným asférickým objektivem se špičkovou světelností f/2.0. Díky HDR snímači pořídíte nádherná videa i za špatných světelných podmínek. Stejně tak kameře nedělá problém snímání za ostrého protisvětla.

Nechybí LCD hledáček, který vám pomůže s umístěním kamery. Kamera se prodává za cenu okolo 6 tisíc korun. Lze k ní samostatně dokoupit voděodolné pouzdro (krytí IPX4).

Kde koupit kameru Brinno TLC200 Pro? (Zboží.cz) + pouzdro


Máte vlastní časosběrný snímek?

Pochlubte se ostatním! Rádi zde vaši tvorbu zveřejníme.
Odkazy na videa nahraná na server YouTube můžete posílat na e-mail info@casosberna.cz. Děkujeme!


Přejít na Časosběrnu